Várható befutó: 17:45, Nyíregyháza, Bocskai utca
TV: M4Sport (élő), Eurosport1 (20:00 – összefoglaló)

A Navcenter logóra kattintva a verseny során
élőben követheted, merre jár a mezőny

Május 13-án pénteken Sárospatakról indul útjára a Tour de Hongrie harmadik szakasza. A bringások Nyugat felé tekerve érkeznek el a nap egyetlen hegyi részhajrájához, majd a Tisza folyón Tokajnál átkelve veszik célba a befutót, amelynek Nyíregyházán a Kossuth tér ad majd otthont. A százötvennégy kilométeres, kezdetben dombos, majd teljesen sík szakasz során két gyorsasági és egy hegyi részhajrá fokozza majd az izgalmakat.

Sárospatak 2020-ban igazi újonc volt a Magyar Körversenyen. Korábban már több alkalommal is áthaladt itt a Tour de Hongrie színes karavánja, de a rangos észak-magyarországi iskolaváros először lehetett a körverseny rajtjának házigazdája. A Bodrog-parti város történelmi nevezetességeivel ismét méltó hátteret ad a nemzetközi kerékpárverseny harmadik szakaszának megkezdéséhez.

Aros János,
Sárospatak polgármestere

Nyíregyháza eddig hat alkalommal volt a Tour rajt vagy célállomása. Két évvel ezelőtt az olasz Mareczko nyerte a sprintet a Kossuth téren, de az azt megelőző találkozásig csaknem negyed századnyit kell visszaugrani az időben: 1995-ben járt Nyíregyházán a Tour de Hongrie mezőnye: a rendszerváltás utáni harmadik Magyar Körversenyen az orosz Szergej Ivanov viselte a szabolcsi fővárosban is az összetett legjobbjának járó színes mezt. Az első nyíregyházi szakaszgyőztes sem volt akárki: 1994-ben a német Danilo Hondo győzött itt, aki pályafutása során nyert pályán világbajnokságot, országúton pedig két Giro d’Italia-szakaszgyőzelmet is ünnepelhetett.