2020. SZEPTEMBER 2., SZERDA:
5. szakasz, Miskolc–Gyöngyös-Kékestető (188 km)
Start (Miskolc, Szent István tér): 11:30
Várható befutó (Gyöngyös-Kékestető): 16:30

A borsodi főváros a Tour de Hongrie történetében rögtön Budapestet követi: kilenc évtized alatt összesen harminckét alkalommal volt rajt vagy befutó helyszíne Miskolc! Először 1926-ban járt itt a Magyar Körverseny mezőnye, a jubileumi, harmincadik látogatásra 2017-ben került sor. Tavaly a későbbi összetett győztes, a lett Krists Neilands diadalát ünnepelhette a miskolci közönség.

A Tour de Hongrie történetében tizedszer lesz hegyibefutó, de először ér véget a viadal hazánk legmagasabb pontján, a Kékestetőn. A hegytetőig vezető, nagyjából tizennyolc kilométer hosszú, helyenként tíz százalékot is meghaladó meredekségű emelkedő szinte minden alkalommal döntő befolyással bírt az összetett verseny végeredményére, tavaly is itt védte meg sárga trikóját Neilands két remeklő magyar fiatal, Dina Márton és Valter Attila előtt.