Csapatok

Győzelmekkel hangolnak a Magyar Körversenyre

Elkov-Author

A legerősebb cseh csapat is részt vesz a 40. Tour de Hongrie versenyén: Hradec Králové profi kerékpáros klubja győzelmekkel hangol a júniusi erőpróbára.

Királyváradon 1993-ban alakult meg az egykori keleti tömb egyik legerősebb kerékpáros csapata, a PSK, amely 2000 óta szerepel a profik mezőnyében. A talán legismertebb versenyzője az évek során az egyórás világrekord egykori csúcstartója, a kerékpáros körökben szokatlanul „nagy méretű”, két méteres Ondrej Sosenka, aki nyert Békeversenyt, kétszer lett első a Lengyel Körverseny és kétszer a Szlovák Körverseny összetettjében.

A közelmúlt legjobbjai közül érdemes kiemelni a tavalyi szezon végén visszavonult Tomas Buchaceket, aki tizenhárom éven át gyűjtötte a győzelmeket a csapat számára, vagy a pályafutása során tizenhat profi győzelemig jutó német sprintert, André Schulze-ot.

A cseheknek a jelenre sem kell panaszkodniuk, a tíz fős cseh csapat nagyon erős. Az Elkov-Author együttesét olyan rutinos bringások vezetik, mint a harmincöt esztendős Alois Kankovsky, aki csaknem harminc elsőséget gyűjtött az évek során (négyet ebben az évben), szakaszgyőzelmeket és összetett győzelmeket egyaránt, vagy a harmincnégy éves Jan Barta, aki a szlovák világsztár, Peter Sagan csapattársa volt a Bora-Hansgrohe színeiben.

Számunkra is ismerős Frantisek Sisr neve, tavaly megnyerte a magyarországi V4-es viadalt, a Tour de Hongrie székesfehérvári befutójánál pedig a negyedik helyen ért célba. Michael Kurkle a tavalyi Gemenc Nagydíjon szakaszt is nyert, az összetettben pedig második lett, de az Elkov-Author tagjai közül más csapatok színeiben Matej Stibingr, Jakub Otruba, Karel Hnik és Matej Zahalka is részt vett már a Magyar Körversenyen.

Az Elkov-Author jelenleg a legmagasabban jegyzett cseh csapat, az UCI Europe Tour-ranglistáján a huszonhatodik helyen áll, a Tour de Hongrie-ra érkező együttesek közül csak négy előzi meg, 2019-ben írásunk megjelenéséig öt győzelmet gyűjtött. Jelenléte egészen biztosan izgalmassá teszi majd a Magyar Körversenyt.

Az idei Tour de Hongrie 2019. június 11-én kezdődik, az első kategóriás nemzetközi verseny mezőnye június 16-án ér célba, húsz csapat 140 kerékpárosa a hat nap során összesen 890 kilométert teljesít majd.